شکار

 
ساچمه تفنگ بادی 3 - ساچمه سر لبه دار
نویسنده : محمد رضا - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢۳
 

امروز نیز به معرفی نوعی دیگر از ساچمه های موجود در بازار می پردازم

نوع: ساچمه

کالیبر : ۴.۵

وزن : ٠.۵١ گرم

این نوع ساچمه حد فاصل ساچمه های سر تخت و سر تیز است با این مشخصه که در مسافت های متوسط دقت و تخریب خوبی دارد.

این نوع ساچمه درمسافت های حدود ۵٠ متر بسیار دقت خوب و تحریب خوبی داد. به علت سر کنگره دار آن باعث جراحت اساسی در بدن پرندگان میشود.

که من توصیه می کنم برای زدن پردندگان مزاحمی مثل زاغه استفاده گردد. یکی از دوستان پرسیدند برای این که موش را از پا در اوریم چه نوع ساچمه ای خوب است که بنده این نوع ساچمه رو توصیه می کنم که اگر جمجمه موش های بزرگ مورد نشانه قرار گیرد مطمئنا از کاسه سر چیزی باقی نخواهد ماند.

مرگی سریع و مهلک

ولی برای زدن پرنده های بزرگ تر توصیه نمی شود چون باعث مرگ آنها بعد مدت زمانی می شود که باعث مرگی همراه با درد خواهد بود که از انصاف دور است.


 
comment نظرات ()
 
 
ساچمه تفنگ بادی 2 - ساجمه سر تیز
نویسنده : محمد رضا - ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢٠
 

نوع : ساچمه

کالیبر: ۴.۵

وزن : ٠.۵١ گرم

این نوع ساچمه با قابلیت شکست هوا دارای دقت و برد بهتری نسبت به بقیه ساچمه هاست. البته باید این را در نظر داشت که به علت سر تیز بودن این نوع ساچمه زدن پرنده در فواصل نزدیک با تفنگ های پر قدرت مخصوصا پرنده های بزرگ کاری خوبی نیست. چون به علت سرعت زیاد و سر تیز بودن این نوع ساچمه باعث زخم در داخل بدن حیوان شده ولی به علت تخریب پرنده قادر به پرواز و افتادن آن در فواصل دور دست می شود که هم باعث زجر کش شدن پرنده و هم باعث گم شدن پرنده می شود.

استفاده این نوع ساچمه برای زدن پرنده های مزاحمی مانند کلاغ توصیه نمی شود چون جز زخمی شدن آن و زجر کشیدن به مدت زیاد واقعا دور از انصاف است.


 
comment نظرات ()
 
 
ساچمه تفنگ بادی 1 - ساچمه گرد
نویسنده : محمد رضا - ساعت ۳:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٤
 

امروز میخوام استفاده جالبی از تفنگ های بادی پر قدرت را به شما عرضه کنم.

نوعی ساچمه در بازار موجود است که می توان از آن استفاده بهینه نمود

نوع: ساچمه

کالیبر: ۴.۵

وزن: ٠.۵٣ گرم

قابل توجه که این نوع ساچمه در کالیبر ۵.۵ در بازار موجود نیست

با توجه به گرد بودن این نوع ساجمه می توان با قرار دادن این ساچه به صورت تک یا دوتا یا سه تا و حتی چهار تا نیز شلیکی با ضریت جراحت بالاتری ایجاد نمود. توجه داشته باشید که شکار شما با چهار سوراخ در بدن کمتر قدرت فرار دارد تا با یک سوراخ. حتما از این نوع تیر اندازی هم لذت خواهید برد. برای نمونه محل اصابت این نوع ساچمه را به صورت منفرد دوتایی سه تایی و چهارتایی را به شما در تصاویر زیر نمایش می دهم. البته کاغذ هدف گیری را یک مقدار کج قرار دادم تا فاصله بین ساچمه ها در تصویر بهتر به نظر برسد.


 
comment نظرات ()