کرال مگنوم ترکیه

با سلام

امروز به معرفی تفنگ بادی کرال مگنوم ترکیه می پردازم.

نام: کرال مگنوم

ساخت:  ترکیه

نوع: بادی

مدل: لوله تاشو - لوله ثابت

کالیبر: ۴.۵ و ۵.۵

سرعت ساچمه در کالیبر ۴.۵ : ١٧٠ متر بر ثانیه

سرعت ساچمه در کالیبر ۵.۵ : ١۴٠ متر بر ثانیه

وزن: ٣ کیلو گرم بدون دوربین

قیمت : ١٠٠٠٠٠تومان (قیمت مربوط به تاریخ تیر ١٣٨٩ است. قیمت این تفنگ در سال ١٣٨٧ بهمن ماه حدود ١٨٠٠٠٠ تومان بوده که به علت در دسترس نبودن قطعات یدکی قیمت آن کاهش یافته و هنوز هم رو به کاهش است)

توضیحات:

این تفنگ با ظاهری بسیار زیبا و جذاب با قیمت بسیار عالی یک تفنگ خوب است که واقعا از زدن تیر با این تفنگ حتما لذت خواهید برد. به علت بدنه مشکی به راحتی می توانید به شکار خود نزدیک شوید و با کمال خونسردی شکاری لذت بخش داشته باشید. مگسک از جنس فسفری و قابل روئیت در زمان های غروب و تاریکی. بسیار سبک و خوش دست است. برای کسانی که تیراندازی محدود در زمان های کوتاه دارند بسیار عالی است. برای زدن گنجشک سار کبوتر انواع فاخته بسیار مناسب و با قدرت کافی است.

مشکلی که این تفنگ دارد:

١-  به علت داشتن قسمت های پلاستیکی در داخل تفنگ امکان شکستن ابزار و قطعات داخلی وجود دارد و در ضمن قطعات آن تقریبا در هر جایی پیدا نمی شود.

٢- در صورت خرید این تفنگ مرتب روغن کاری شود و از تیر اندازی پشت سر هم اجتناب کنید. مطمئنا از زدن تیر زیاد پشیمان خواهید شد.

٣ - قسمت ساجمه نشان این تفنگ نیز از جنس پلاستیک است که اگر بشکند حتما باید به تراشکار پلاستیک داد که تقریبا گران از کار در می آید.

۴- در لوله ثابت ها میله کششی و باد کننده در محل اتصال ضعیف است و در صورت عدم دقت می توانید به راحتی آن را بشکنید. که در این صورت جز جوش دادن راهی دیگر نخواهید داشت.

حرف اخر:

در صورتی که میخواهید این تفنگ را بخرید سعی کنید به عنوان تفنگ دوم استفاده کنید. برای استفاده به عنوان تفنگ اول من توصیه نمی کنم چون تجربه تلخی داشتم.

در آخر در مورد خریدش کمی تامل کنید. اینو گفتم چون خودم دارم و ازش استفاده کردم. نمی گم تفنگ بدیه ولی اینجورم که میگن نیست.

-------------------------------------------------------------

نکته:

یک دوست فروشنده در تهران به بنده اعتراض کردن که چرا میگم در خرید این تفنگ تامل کنید. ایشون میگن این تفنگ عالیه. بله منم میگم عالیه اصلا محشره. ولی دوست عزیز این حرفو شما به عنوان یک فروشنده میگید و من به عنوان یک فرد استفاده کننده. معایبی که من از این تفنگ می دونم شما نمی دونید.

فرمودید قطعات یدکی این تفنگ رو شما در تهران دارید. اولا سایت شما اصلا باز نمیشه در ثانی هر کس این قطعات رو بخواد باید به تهران سفر کنه ؟؟

فرمودید در مورد حرفم تجدید نظر  کنم. من که کم از خوبی های این تفنگ نگفتم ولی اینم بدونید هر تفنگی یک معایبی داره و این تفنگ هم معایبی داره که من عرض کردم.

بازم میگم هر کس مختاره که خودش در مورد تفنگی که میخواد بخره فکر کنه. من هم این تفنگو خریدم و هم دارم. و هم استفاده می کنم. هنوزم به عنوان تفنگ عصر گاهی ازش استفاده می کنم. ولی هر چی هم شما بگید من به عنوان یک استفاده کننده میگم قطعات داخلیش واقعا ضعیفه و زود می شکنه.

 --------------------------------

جواب به سوالات جدید دوستان

----------------------------------

یکی از دوستان در مورد برد این تفنگ گفته بودند که من عرض میکنم برد تفنگ برای شکار مساله مهم نیست . مساله مهم برد مفید و بدون خطاست که بعد از نشانه روی های مختلف بنده تا فاصله 70 متر تاییدش میکنم

در مورد عمر قطعات. باید بگم که فوق العاده عمر قطعات در این نوع تفنگ پایننه حتی بیش از تصور شما.

در مورد نشانه گیری و نشانه روی دقیق این تفنگ باید بگم که این تفنگ با توجه به نوع مگسک و نوع درجه نشانه روی مقداری تامل و صبر در تنظیم داره ولی خوشبختانه بر عکس تفنگ های پر قدرت ثابت مانده درجه ها خیلی خوبه

در مورد تفنگ جایگزین این اسلحه. در گروه تفنگ های بادی سبک با بدنه های غیر چوبی بنده تفنگ های اسپانیایی رو بهتر دیدم هر چند به شخصه از داشتن تفنگ های گروه دیانا بیشتر لذت می برم چون دوام بیشتر و قدرت و دقت در نشانه روی خیلی خوبی دارند.

در مورد سبکی. بله این تفنگ بسیار تفنک سبکی است و بسیار هم درجابجایی راحت است.

/ 15 نظر / 1295 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضي

سلام به شما دوست عزيز به نظر شما از چه تفنگي استفاده كنيم كه قطعات داخليش ضعيف نباشه سؤال دوم قيمت اين تفنگ با دوربينش چنده و اگر اين تفنگ را براي خريدن پيشنهاد نمي كنيد يه تفنگي پيشنهاد كنيد كه هم قطعاتش محكم باشه هم همه جا گير بياد هم دوربين داشته باشه

mohsen

داداش برد هفتاد متر چیه؟؟ من وایرخ اچ دبلیو 80 دارم برد مفیدش 70 متره با سرعت تیر 300 متر در ثانیه...امکان نداره کرال تو هفتاد متری بردش مفید باشه

مهرداد

با سلام به تازگی تفنگ بادی با مارک کرال مگنوم خریده ام ولی بعض اوقات متاسفانه در هنگام مسلح کردن دچار اشکاال می شود خوشحال می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.

مهرداد

ساخت ترکیه.مدل مگنوم.

مهرداد

ترک

مهرداد

ترکیه

saied

wbloget jaleb bood.. be ma ham sar bezan

نوید هانتر

سلام از شما بخاطر گفتن معایب ومحاسن تنفنگ کرال ممنونم؛من از شما یک راهنمایی می خواهم؛این که چه طوری نشانه تنفنگم را درست کنم.با تشکر نوید هانتر

محسن

من یک تفنگ کرال مگنا دارم هرچی تنظیمش میکنم پاین سیبل میزنه راه حلش چی

احمد

سلام میشه بگین که اگه فنرشو عوض کنم بایه قوی تر چه جوریه